Czym jest oprogramowanie?

 

Z oprogramowaniem mamy do czynienia na co dzień: w telefonie, komputerze. Program jest również w pralkach czy zmywarkach. Głównym celem oprogramowania jest przetwarzanie danych w określonym zakresie. Komputery i oprogramowanie to kwestie bardzo ze sobą związane.

Oprogramowanie jest synonimem słowa aplikacja i terminu program komputerowy. Tworzone jest przez programistów przy użyciu różnych języków programowania, który składa się ze zbiorów reguł syntaktycznych oraz semantyki, opisujące, jak należy budować poprawne wyrażenia oraz jak komputer ma je rozumieć. Do najpopularniejszych języków programowania zaliczane są: Java, C++, C#, PHP, Java Script. Nie ma jednego rodzaju oprogramowania, jest ich wiele, wśród których wyróżniany są programowania systemowe, biblioteki programistyczne i oprogramowanie użytkowe. Także wiele przedsiębiorstw wykorzystuje specjalne oprogramowania dla firm, które skutecznie wspierają działy w danym przedsiębiorstwie. Popularnym programem dedykowanym firmom jest program Sh@rk Biznes będący wielomodułowym programem zapewniającym obsługę firmy na wszystkich poziomach jej działalności.

Dodaj komentarz


Szukaj
Kategorie
Kalendarz
  Październik 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
O stronie
  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, Sklep www.etuiakcesoria.pl to profesjonalne akcesoria i obudowy na telefon . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.