Biznes

Domena

Popularność internetu ciągle wzrasta. Coraz więcej ludzi chce mieć swoje strony internetowe lub po prostu chce się podzielić czymś ze światem. Można to zrobić na wiele sposobów. Jeden z najpopularniejszych sposobów to wrzucanie swoich plików na darmowe lub płatne serwery umożliwiające pobieranie muzyki, filmów i wszystkiego co tylko nam przyjdzie do głowy. Sieć internet jest bardzo duża. I bez problemu możemy ściągać pliki z drugiego końca świata.

Drugą sprawą jest możliwość kontaktowania się z innymi ludźmi. Czasem jest tak że ktoś z rodziny mieszka za granicą a wiadomo że rozmowy między państwami są bardzo drogie. Dzięki internetowi możemy pisać, dzwonić i nawet widzieć daną osobę. Jest szczególnie wygodne wtedy kiedy często kontaktujemy z osobą będąca za granicą. Jeżeli się komunikujemy to ściągamy różne komunikatory więc wchodzimy na strony internetowe. Za granicą te się wchodzi na strony internetowe. Wszędzie mamy adresy. Jedne kończą się pl inne na com a jeszcze inne na com.pl. Niemieckie strony się kończą na .de i każdy kraj ma swoją tak zwaną domenę. Główne domeny są bardzo popularne w danych krajach ale prócz tego mamy również inne domeny. Każdy serwer ma swoją domenę. Oczywiście zazwyczaj zostaje domena pl ale nie zawsze. Na przykład bardzo popularna domena jest domena org lub prv. Każda domena ma jakieś znaczenie na przykład najbardziej znana domena czyli com to domena między narodowa. Używana jest we wszystkich krajach. I powinno się ją definiować w taki sposób że strony jej używające mają być dostępne na całym świecie. Z takich domen korzystają firmy duże takie jak sony czy samsung.

Oczywiście najczęściej mają domenę danego kraju jeżeli chodzi o język i produkty dostępne w danym kraju. Domeny są bardziej istotne niż nam się wydaje. Mają bardzo duże zastosowanie. Jeżeli zawsze używało by się domen serwerowych to trudniej zapamiętać daną stronę. Zazwyczaj ludzie szybciej zapamiętają stronę o adresie www.strona.pl niż www.strona.serwer.kraków.pl. Oczywiście nie problem jest zapamiętać te stronę lecz komfort użytkowania wymaga skracania nazw.

Zarabianie

W dzisiejszych czasach CMSy znajdują coraz to różniejsze zastosowanie. Jednym z nich jest wykorzystanie ich do budowy portali zarabiających, które dzięki licznym programom partnerskim są coraz bardziej modne.

Teoretycznie pomysł jest bardzo prosty. Budujemy portal, który jest przepełniony informacjami z jakiejś dziedziny. Następnie dołączamy do tego programy partnerskie i pozostaje nam tylko reklamować witrynę i czekać na zyski. Na przykład: możemy stworzyć portal finansowy, a za każde założenie konta z naszego portalu dostajemy określone przez dany bank wynagrodzenie. Pozostaje jedno pytanie. Skąd wziąć tak dużo aktualnych i tematycznych wiadomości? Z pomocą przyjdzie nam jeden z komponentów, z którego mogą skorzystać nasze CMSy, jakim jest czytnik kanałów RSS. Dzięki niemu, korzystając z pracy innych portali informacyjnych, możemy szybko zbudować witrynę pełną wiadomości. Jak wygląda to w praktyce? Na naszej witrynie pojawi się tytuł artykułu oraz krótki wstęp, a po kliknięciu na tytuł otworzymy wiadomość na portalu, z którego została ona pobrana. W ten sposób zaimportować możemy wiadomości, wpisy z blogów czy nawet oferty pracy. Wykorzystanie czytników RSS jest dobrą metodą na stworzenie lokalnego portalu informacyjnego. Przy odpowiedniej ilości reklamodawców, czas poświęcony na jego zrealizowanie, na pewno wróci się nam z nawiązką. Gotowe i skonfigurowane CMSy, które będą działać jako portal zarabiający, można bez problemu kupić choćby na aukcjach internetowych. Może to być bardzo przydatne rozwiązanie jeśli chcemy stworzyć kilka portali w tym samym czasie.

CMSy jako portale zarabiające to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą powiększyć swoje dotychczasowe dochody. Dla niektórych ta propozycja jest także głównym źródłem utrzymania. Nie możemy się jednak nastawiać na natychmiastowe zyski. Stworzenie i rozreklamowanie takiego portalu wymaga sporo czasu oraz cierpliwości, a z czasem nasz trud na pewno będzie nagrodzony.

CMS z hostingiem

Systemy zarządzania treścią CMS możemy obecnie spotkać dosłownie wszędzie. Pojawiły się również w ofertach hostingowych, tak samo płatnych jak i darmowych. Z której oferty w takim razie skorzystać, jeśli darmowy i płatny hosting oferuje prawie to samo?

Jak głosiło hasło jednej ze sławnych polskich reklam: „prawie robi wielką różnicę”. Dlaczego? Zastanówmy się nad pierwszym i chyba najważniejszym czynnikiem, jakim jest jakość oferowanego hostingu. Każdy, kto choć raz skorzystał z darmowego hostingu, wie jakie niedogodności są z nim bardzo mocno związane. Słabe wsparcie techniczne, wolne działanie hostingu, a nawet przerwy w działaniu witryny, na co nikt z nas nie może sobie przecież pozwolić. A co z naszym systemem CMS? Tu także pojawiają się problemy w działaniu, a niekiedy już przy samym skorzystaniu z instalatora. Czy oferta instalacji systemu CMS na nieprzystosowanym hostingu świadczy dobrze o usługodawcy? A co w takim razie może dać nam płatny hosting? Przede wszystkim hosting będzie przystosowany pod instalację systemów zarządzania treścią. W innym przypadku taka oferta może odstraszać klientów, a żadna z firm na pewno by nie chciała doprowadzić do takiej sytuacji. Kolejną zaletą płatnego hostingu jest pomoc techniczna często dostępna całą dobę. Obecnie jest ona na coraz wyższym poziomie, ze względu na wciąż zwiększającą się konkurencję na rynku internetowym. W przypadku problemów z instalacją systemu zarządzania treścią czy też jego późniejszym działaniu, na pewno uzyskamy wyczerpujące odpowiedzi i pomoc. Ostatnią i chyba najważniejszą zaletą jest niezawodność płatnego hostingu. Usługodawca nie może pozwolić sobie na stratę klientów, dlatego też stara się aby serwery działały na najwyższym poziomie.

Warto poważnie zastanowić się nad wyborem hostingu dla naszej witryny internetowej. Często rozwiązania najtańsze nie są rozwiązaniami najlepszymi, a spośród płatnych ofert hostingowych na pewno znajdziemy coś dla siebie i dla naszej działalności.

CMS – dlaczego warto ?

CMS skrótem od Content Management SYstem, czyli systemu zarządzania treścią. Jest to rodzaj silnika, które funkcjonuje na stronie internetowej, umożliwiając właścicielom witryn do zarządzania zawartością znajdującą się na ich stronach. Treść może być w formie tekstów, zdjęć, muzyki i dokumentów. Jeśli chcesz, aby Twoje strony były niezawodne, elastyczne i przyjazne dla użytkownika, to rozwoju CMS może byc dla Ciebie bardzo przydatny.

Kiedykolwiek byś nie chciał dodać jakichś nowych artykułów, zamieścić uaktualnienia czy usunąć daną treść, nie musisz się już męczyć z bardzo ciężkim skryptowaniem/programowaniem stron czy wynajmować firmę projektującą strony, aby zrobili to za Ciebie. CMS pozwala w bardzo przystępny i banalny sposób dbać o wszelkie aspekty dotyczące Twojej strony internetowej. CMS pozwala Ci na posiadanie pełnej kontroli nad Twoją stroną internetową, pomaga zarządzać jej streścią, dodawać nowe ciekawe elementy, takie jak fora internetowe, blogi, galerie zdjęć czy systemy RSS, dzięki którym można ciągle utrzymywać kontakt z naszym klientem informując o wszelkich nowościach oraz zachęcić go częstszego zamawiania i korzystania z Twoich produktów. System komentarzy pozwoli Twoim klientom na wypowiedzenie się na temat jakości towaru, profesjonalizmu obsługi, czasu oczekiwania na realizację zamówienia i innych. Dzięki temu Twoi potencjalni klienci będą bardziej pozytywnie nastawieni do Twoich towarów i już na starcie będą mogli poznać opinię innych Twoich klientów. W ten sposób oszczędzasz swój czas, ponieważ CMSy pomagają skupić się na tworzeniu unikalnych treści bez marnowania cennego czasu na dosyć skomplikowane oprogramowania, na którym nie każdy się zna.

Wynajmując firmę projektującą Ci stronę w CMS, po prostu daj jej informacje, jakiego rodzaju treści chcesz zamieszczać, jaki chcesz mieć dostęp w celu aktualizacji czy dodawania informacji, zdjęć do galerii czy moderowania forum, jakie opcje będą dostępne dla odwiedzających.
CMS pozwoli Ci na olbrzymie oszczędności związane z prowadzeniem strony, oszczędność czasu, szybkie i bezproblemowe dodawanie nowych informacji. Chcesz wypromować swoją firmę? Skorzystaj z CMS już dziś!

CMS – idealne rozwiązanie

W naszych czasach każda firma, która chce się wypromować, zdobyć klienta, nie może istnieć bez strony WWW. Zawarte na niej informacje pozwalają potencjalnym klientom na zdobycie wiedzy o produktach, numerów telefonów czy adresów e-mail, dzięki którym możliwy jest kontakt z odpowiednimi osobami w firmie.
Często również wiele osób prywatnych chce pokazać światu swoje hobby czy zainteresowania posługując się stronami WWW. Jednak, jak powszechnie wiadomo, przygotowanie strony przez profesjonalne studio jest bardzo drogie, na co nie raz nie stać ludzi młodych.
Wszystko się zmienia dzięki pojawieniu się CMS. CMS, czyli Content Management System jest aplikacją lub zestawem aplikacji internetowych, dzięki którym każdy użytkownik internetu ma możliwość do posiadania swojej własnej strony internetowej: może ją stworzyć, aktualizować, dodawać kolejne działy w miarę wzrostu popularności strony. Jest to tak bardzo proste, dzięki wykorzystaniu banalnych w użyciu interfejsów użytkownika, które występują jako strony WWW z zawartyni formularzami i modułami.
Platformy CMS pozwalają użytkownikom na oddzielanie streści od wyglądu. Wykorzystując to zadanie, nie trzeba poświęcać olbrzymiej ilości czasu na składanie ramek, przycinanie ich i wpisywanie danych w taki sposób, aby wszystko miało ręce i nogi. CMSy pozwalają w prosty sposób wprowadzać artykuły dzięki wykrozystaniu narzędzia redaktora, a całą reszta dzieje się automatycznie – wykorzystywany jest szablon wybrany przez użytkownika, a strona generowana jest dynamicznie, a co za tym idzie, na stronie mamy zawsze aktualne informacje.
Olbrzymi postęp techniczny, w tym również języków programowania, pozwolił na dodanie wielu mozliwości do CMSów. Obecnie do swojej strony możesz dołączyć bloga, forum dyskusyjne dla użytkowników i gości stron, prowadzenie galerii zdjęć (co może być szczególne przydatne przy stronach dla małych sklepów odzieżowych czy innych branży), kanał RSS czy powiadomienia mailowe dla zapisanych użytkowników o wszystkich nowościach, jakie pojawiają się na stronie(newsletters).Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.