Programy w codziennym życiu.

Oprogramowanie sterowników PLC jest wykorzystywane głównie w automatyce przemysłowej, która zajmuje się automatyzacją procesów wytwarzania i procesów technologicznych. Ogólnie rzecz ujmując z wszelkiego rodzaju programami mamy do czynienia każdego dnia: w telefonie, komputerze, tablecie, pralce czy piekarniku. Takich rodzajów programów jest bardzo dużo.

Na przykład bardzo przydatny w prowadzeniu działalności jest program do rozliczeń PIT, który pozwala na łatwe i proste rozliczenie osób fizycznych oraz firm. Jego zaletą jest to, że pozwala on zaoszczędzić sporo czasu. Przydatne jest również oprogramowanie magazynowe, służące do zarządzania magazynem towarów a także organizowania i realizowania procesów produkcji. Obecnie w wielu miejscach odbywają się specjalne zajęcia edukacyjne związane z robotami, przykładem jest program robotyki dla dzieci w małopolskim. Na warsztatach takich dzieci mają okazję konstruować prawdziwie poruszające się roboty, z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych.

Dodaj komentarz


Szukaj
Kategorie
Kalendarz
  Wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  
O stronie
  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.