Skrypty

Świat komputerów i Internetu pełny jest najróżniejszych aplikacji, programów i skryptów. Nie każdy potrafi jednak bez chwili zawahania określić czym one są. Szczególnie pojęcie skryptu sprawia wielu osobom nie lada trudność. Próbując rozwiać wszelkie wątpliwości rozwiązania szukać warto oczywiście w Internecie. I tak otrzymujemy kilka rozjaśniających nam wszystko definicji. Jak podaje popularna internetowa encyklopedia aplikacja to element oprogramowania mający konkretną, oferowaną przez nią funkcjonalność.

Czym zatem jest skrypt? Jest to stworzona w danym języku programowania komenda mająca na celu kontrolowanie pewnej funkcji w danej aplikacji. Wszystko wydaję się więc jasne. Jednak sama budowa skryptu jest bardziej skomplikowana niż mogłoby nam się wydawać. Dziś istnieje około 40 języków programowania określanych jako języki skryptowe. A ich pełne poznanie często dla zwykłego, zainteresowanego użytkownika komputera graniczy z cudem. Najprawdopodobniej już nie raz, zerkając w księgarni na półkę z pozycjami informatycznymi obok prostych w zrozumieniu książek pomagającym w podstawowej obsłudze komputera, najpopularniejszych programów i aplikacji i przewodników po systemach operacyjnych napotkaliśmy kilkuset stronicowe i wielotomowe kursy języków skryptowych, do których należą między innymi Java i PHP. Poznanie ich jest nie lada wyczynem, lecz jak mówi przysłowie- dla chcącego nic trudnego- jest to możliwe, a w świecie postępu informatycznego wiedza to na pewno nam nie zginie, wręcz przeciwnie, wykorzystamy ją czerpiąc potem korzyści z naszych umiejętności. To przecież na skryptach opierają się strony internetowe, które powinna mieć każda szanująca się firma, a których standardy ciągle się zmieniają, przez co internauci oczekują aktualizacji treściowych i wizualnych.

Szukając dorywczej pracy można natrafić na wiele, dobrze płatnych ofert, z których czerpać możemy korzyści finansowe. A co najprzyjemniejsze pracować możemy we własnym domu.
Podsumowując skrypty, mimo że tego nie widzimy gołym okiem zajmują ogromną część naszego komputera oraz sieci internetowej. Zaś umiejętność ich tworzenia jest od kilku lat bardzo pożądaną na rynku specjalizacją.


Szukaj
Kategorie
Kalendarz
  Październik 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
O stronie
  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, drukarnia gdańsk fabrykanadrukow.com . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.