blog

CMS z blogiem

CMSy często służą jako baza do stworzenia portali społecznościowych. Użytkownicy portalu mogą założyć własne konto, a na profilu zamieszczać zdjęcia czy też filmy. Wbrew pozorom mogą także założyć własnego bloga.

CMSy i blogi są ciekawym połączeniem, tym bardziej jeśli chce zyskać grono nowych użytkowników. Obecnie jest wiele komponentów ułatwiających ten zabieg. Blog jest zsynchronizowany z całym portalem, więc nie musimy korzystać z dodatkowych baz danych, a dostęp do wszystkich blogów administrator posiada poprzez panel administracyjny systemu zarządzania treścią. Możliwość założenia takiego bloga przez każdego z użytkowników portalu znacznie zwiększa jego atrakcyjność, a co za tym idzie powiększa swoją liczbę użytkowników. W dzisiejszych czasach miejsce do dyskusji jakim jest forum to niestety za mało, aby przyciągnąć nowe osoby. Nie możemy również zapominać o tym, że młodzi ludzie coraz częściej lubią głośno wypowiadać swoje poglądy, a blog jest formą, która mocno zakorzeniła się w kulturze nastolatków. Przy tworzeniu tego typu portali społecznościowych CMSy umożliwiają nam jedną szczególnie ważną rzecz – pełną integrację pomiędzy każdym z jego elementów. Użytkownicy nie muszą się wielokrotnie logować, aby skorzystać z kolejnych elementów portalu, nie ważne czy jest to forum czy blog. Brak tego typu integracji bardzo odpycha młodych ludzi, którzy często nastawieni są na szybkość działania portalu i jego przysłowiową przyjazność dla użytkownika.

CMSy połączone z blogami są dużo atrakcyjniejsze od portali społecznościowych ograniczających się do możliwości dodawania zdjęć czy też znajomych. Dzięki temu połączeniu otwierają się przed nami nowe drzwi na drodze walki o nowych użytkowników. Tworząc kolejny portal warto zastanowić się poważnie nad tego typu rozwiązaniem. To dzięki dużej ilości użytkowników łatwiej będzie utrzymać nasz portal. Łatwiej również zdobędziemy nowych reklamodawców, dzięki którym nasz portal społecznościowy zacznie przynosić zyski.

System zarządzania treścią

Będąc właścielem małego sklepu, nie mamy zbyt dużych środków na promocję naszego biznesu. Jednak nowi, dodatkowi klienci by się nam przydali, co jest oczywiste – im więcej klientów, tym większy obrót, a co za tym idzie – nasze zyski. Jednak co zrobić, aby tanio wypromować nasz biznes?
Rozwiązaniem jest CMS – Content Managment System. Jest to zbiór aplikacji, które pozwalają nam na prowadzenie swojej własnej strony internetowej w bardzo łatwy i przystępny sposób, nawet dla osób nie mających profesjonalnej wiedzy o tworzeniu stron czy pisaniu skryptów, dzięki czemu nie musimy już korzystać z bardzo drogich firm reklamowych czy projektujących strony internetowe.
Bardzo banalna obsługa modułów CMSów, pozwala na szybkie i sprawne dodawanie artykułów do szablonu naszej strony i błyskawiczne jej generowanie i zamieszczanie w internecie.
Postęp techniczny jaki nastąpił w ostatnich latach, rozbudował możliwości technologii CMS o wiele bardzo ciekawych narzędzi. Przykładowo prowadząc sklep odzieżowy możemy na stronie zamieścić bardzo ciekawie wykonane galerie zdjęć naszego towaru, co pozwoli zachęcić klientów do odwiedzenia nas. Firmy przemysłowe mogą korzystać z blogów, na których będą informować swoich klientów (lub tych przyszłych) na temat postępów w swoich działaniach czy też rozwoju. Wypożyczalnie płyt DVD i (czasami jeszcze rónież występujących) VHS, mogą prowadzić dzięki swojej stronie wypożyczalnie i system rezerwacji online, a do tego dodatkowe moduły systemu CMS, pozwolą na dodawanie trailerów filmów będących w ofercie, w celu zaciekawienia klienta. Biuletyny (również zwane newsletterami) są niezwykle pomocną funkcją, zwłaszcza jeśli mamy dużo użytkowników lub chcemy rozszerzyć swoją bazę. Wielu użytkowników wciąż nie używa czytnika RSS (który również możemy umieścić na naszej stronie), a niektóre z nich bardziej preferują powiadomienia w formie maila w swojej skrzynce odbiorczej o wszystkich nowościach zawartych na stronie. Dzięki temu dodatkowi możesz zarządzać subskrypcjami, tworzyć ich szablony, komponować biuletyn w edytorze WYSIWYG czy też zarządzać archiwum.
Jak widać CMSy są bardzo przydatną technologią, dzięki której tanim kosztem możemy sprawić, ze nasza firma będzie jedną z bardziej znanych z naszym mieście.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.