corel

Tworzenie grafiki

Jak wiemy nie każdy z nas ma takie umiejętności i możliwości aby nauczyć się robić strony internetowe, języki do tworzenia stron są jednak dość skomplikowane dla przeciętnego użytkownika. Jak każdy może mieć stronę w HTMLu bo napisanie jej nawet dla kogoś kto nie ma pojęcia przy poradnikach dostępnych w internecie to dosłownie kilka godzin. Niestety najgorzej wychodzi ludziom grafika. Jednak jest ona znacznie trudniejsza. Pisanie strony to tylko czysty kod a tworzenie grafiki to nie tylko umiejętności tworzenia grafiki ale również trzeba mieć wyobraźnie i wizje. Nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić to co sobie wyobraziliśmy lecz grafik potrafi to zrobić.

Zlecenie firmie zrobienie strony ma sens wtedy kiedy ludzie z niej korzystający mają być klientami. Jeżeli to strona o hobby czy dla przyjaciół to nie trzeba się specjalnie starać i można zrobić ja samemu tak aby po prostu była. W internecie mamy dostępną bardzo dużą ilość różnych CMSów i szablonów. Służą one do tworzenia strony w bardzo łatwy sposób, często nie trzeba nawet nic zmieniać w kodzie i wystarczy tylko podmienić grafikę. Jednak te rozwiązania mają swoje minusy. Większość stron wyglądają prawie tak samo tylko ma inny kolor tła czy gradient. W moim przekonaniu jak każda strona wygląda inaczej to internet jest dużo ciekawszy. Szablony odnoszą się głównie pod strony zrobione w HTMLu. To jest bardzo śmieszna rzecz, tych szablonów jest naprawdę dużo i są tak różne że można bez trudu znaleźć coś dla siebie. A że to HTML to bardzo łatwo coś zmienić nawet nie znając tego języka. Wystarczy wpisać w Google i znajdziemy szybko rozwiązanie naszego problemu. Jeżeli chodzi o PHP i CMS to sprawa ma się zupełnie inaczej.

Taka strona strona ma swój panel zarządzania zawartością i nie trzeba znać języka aby cokolwiek zmienić jednak darmowe CMSy są dość niedopracowane. Jednak PHP pozwala na zrobienie forum czy nawet zaawansowanej strony z dobrymi zabezpieczeniami gdzie każdy użytkownik może sobie zrobić konto i być częścią danego forum czy nawet dać mu rangę różnego stopnia.

Programy graficzne

Dzięki komputerom coraz więcej ludzi zajmuje się grafiką komputerową. Jest to bardzo fajna dziedzina, dzięki której można się rozwijać w różnych kierunkach, czyli rozwijać wyobraźnię, swoją wiedzę o grafice komputerowej, poznawać programy do tego stworzone i tym podobne. Nie licząc tego, że na grafice można zarobić. Wiele ludzi proponuje swoje usługi, typu edycja zdjęć. Jest to bardzo przydatne dla innych i robi czasami niesamowite wrażenie.

Najlepszymi programami graficznymi są Photoshop, Corel oraz Gimp. Bawiąc się nimi można zdziałać cuda, tzn. pięknie wyedytować zdjęcie, dodać niesamowite efekty, a nawet stworzyć animację. Temat samej grafiki komputerowej jest bardzo rozległy. Można przerabiać już pewne obrazy, a można też po prostu tworzyć od nowa. Znając się na grafice 3d i mając odpowiedni program możemy stworzyć film animowany czy grę. Warto, mając dobry komputer zainstalować programy graficzne i się nimi pobawić, gdyż takie zainteresowanie rozwija i cieszy. Żeby porządnie zająć się grafiką, potrzebna jest dobra karta graficzna. Takie zabawy to nie lada obciążenie dla komputera, warto więc wiedzieć, że do tego potrzeba odpowiedniego sprzętu. Szczególnie wyżej wymienione programy. One mogą zdziałać cuda, ale na słabym sprzęcie za dużo nie zrobimy. Programy graficzne mają dużo funkcji. Ogólnie ich działanie polega na nakładaniu kolejnych warstw, które dają nowe kolory, rozjaśnienie, nowe obiekty i tym podobne. Jedno dobrze wyedytowane zdjęcie może zawierać nawet kilkadziesiąt warstw. Trzeba zwracać szczególna uwagę na takie rzeczy jak kontrast, jasność, balans bieli i tym podobne. Edytując zdjęcie, zwłaszcza wtedy, gdy usuwamy dany element, nie możemy pozwolić sobie na opuszczenie ważnych elementów.

Często pewne rzeczy zostają przeoczone a następnie wyśmiewane. Szczególnie tak jest przy edycji zdjęć sławnych ludzi. Ludzie doszukują się błędów grafików. Niestety, programy graficzne są bardzo zaawansowane i trzeba dużo pracy, czasu, i przede wszystkim chęci by poznać je na wylot.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.