excel

Obsługa komputera

Człowiek XXI wieku z komputera korzystać musi. Jest to teza chyba nie do podważenia. Wiele można bowiem mówić, na przekór elektronice, o czynnościach ciekawych gdzie komputery potrzebne nie są. Jednak racjonalnie podchodząc do problemu, są to albo czynności nieciekawe, albo nikomu nieprzydatne lub mało efektowne. Ustaliliśmy więc, że bez komputera żyć się nie da.

Jednak nie sam komputer jest w sobie tym wyjątkowym lecz to, co się na nim znajduje czyli programy komputerowe. Bez nich nie bylibyśmy w stanie nawet włączyć tego cudu elektroniki znajdującego się w naszym pokoju. Na przestrzeni lat pojęcie programu komputerowego zmieniło bardzo swoją definicję. Dziś mówimy tak o uruchamianych przez nas zaawansowanych edytorach tekstów czy grafiki, symulatorach czy jakże popularnych wśród młodzieży grach komputerowych. Wiele osób zapomina, że programem komputerowym było kiedyś wszystko, co potrafiło wykonać za nas jakąś czynność, podczas gdy my ograniczaliśmy się do wciśnięcia jednego przycisku, bądź innej formy wydania prostej komendy. Nasze babcie i dziadkowie komputerem nazywali na przykład kalkulator, i było w tym dużo racji, gdyż i tam potrzeby jest odpowiedzialny za liczenie program komputerowy. Następnie na rynek wdarły się telewizory ze sterowanymi przez specjalne programy komputerowe bezprzewodowymi pilotami.

Jak więc widać definicja programu komputerowego może być diametralnie różna, jednak zawsze jest w niej dużo prawdy. Przechodząc jednak do czasów współczesnych programy komputerowe są wykorzystywane wszędzie, lecz najwięcej jest ich na dyskach twardych naszych komputerów stacjonarnych bądź notebooków. Czytając ten tekst mas otwarty program komputerowy, pisząc własny, czy edytując czyjąś wypowiedź- również. Każdy z nas ma także komunikator internetowy, kilka małych, darmowych gier, bądź prawdziwych hitów z półek z komputerową rozrywką. Mamy przeglądarki internetowe, przeglądarki do zdjęć czy w końcu odtwarzacze plików muzycznych, których słuchamy chyba wszyscy. Jednym słowem otaczają nas dookoła programy komputerowe, z których każdy w mniejszym bądź też większym stopniu korzysta.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Październik 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.