gimp

Programy graficzne

Dzięki komputerom coraz więcej ludzi zajmuje się grafiką komputerową. Jest to bardzo fajna dziedzina, dzięki której można się rozwijać w różnych kierunkach, czyli rozwijać wyobraźnię, swoją wiedzę o grafice komputerowej, poznawać programy do tego stworzone i tym podobne. Nie licząc tego, że na grafice można zarobić. Wiele ludzi proponuje swoje usługi, typu edycja zdjęć. Jest to bardzo przydatne dla innych i robi czasami niesamowite wrażenie.

Najlepszymi programami graficznymi są Photoshop, Corel oraz Gimp. Bawiąc się nimi można zdziałać cuda, tzn. pięknie wyedytować zdjęcie, dodać niesamowite efekty, a nawet stworzyć animację. Temat samej grafiki komputerowej jest bardzo rozległy. Można przerabiać już pewne obrazy, a można też po prostu tworzyć od nowa. Znając się na grafice 3d i mając odpowiedni program możemy stworzyć film animowany czy grę. Warto, mając dobry komputer zainstalować programy graficzne i się nimi pobawić, gdyż takie zainteresowanie rozwija i cieszy. Żeby porządnie zająć się grafiką, potrzebna jest dobra karta graficzna. Takie zabawy to nie lada obciążenie dla komputera, warto więc wiedzieć, że do tego potrzeba odpowiedniego sprzętu. Szczególnie wyżej wymienione programy. One mogą zdziałać cuda, ale na słabym sprzęcie za dużo nie zrobimy. Programy graficzne mają dużo funkcji. Ogólnie ich działanie polega na nakładaniu kolejnych warstw, które dają nowe kolory, rozjaśnienie, nowe obiekty i tym podobne. Jedno dobrze wyedytowane zdjęcie może zawierać nawet kilkadziesiąt warstw. Trzeba zwracać szczególna uwagę na takie rzeczy jak kontrast, jasność, balans bieli i tym podobne. Edytując zdjęcie, zwłaszcza wtedy, gdy usuwamy dany element, nie możemy pozwolić sobie na opuszczenie ważnych elementów.

Często pewne rzeczy zostają przeoczone a następnie wyśmiewane. Szczególnie tak jest przy edycji zdjęć sławnych ludzi. Ludzie doszukują się błędów grafików. Niestety, programy graficzne są bardzo zaawansowane i trzeba dużo pracy, czasu, i przede wszystkim chęci by poznać je na wylot.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Październik 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.