html

HTML/PHP

Każdy kto ma komputer i czyta ten artykuł ma również internet i wie jak ważny jest to wynalazek. Pozwala na znajdowanie dużej ilości informacji bez większego problemu. Wystarczy odpowiednie hasło w wyszukiwarce Google i znajdziemy co chcemy. Nie zawsze znajdujemy to szybko i nie zawsze jest to to czego szukamy. Internet daje nam wielkie możliwości i to nie tylko szukanie w internecie. Najważniejszą rzeczą jest możliwość komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi.

Różne komunikatory i inne programy pozwalają na zobaczenie osoby z którą rozmawiamy przez kamerę. Jest to duży plus bo po pierwsze jeżeli kogoś poznajemy widzimy i wiemy że nikt nas nie oszukuje czy okłamuje. Po wyrazie twarzy, ruchach i innych rzeczach można poznać czy ta osoba na dobre intencje czy takie nie najlepsze. Jednak mało kto się zastanawia jak to wszystko powstaje. Strony internetowe które na co dzień oglądamy powstają dzięki takim językom jak HTML, PHP, XHTML czy JavaScript. Oczywiście bardzo popularną technologią jest technologia Flash która udostępnia nam oglądanie filmów na takich serwisach jak YouTube czy granie w gry Flash. Takie gry są bardzo popularne i w internecie można ich znaleźć naprawdę dużo.

HTML jest super popularnym językiem lecz trochę wypierany przez PHP który jest znacznie lepszy. Pozwala on na zabezpieczanie stron i na udostępnianie pewnych rzeczy za pomocą hasła. To właśnie w PHP robi się takie portale wymagające logowanie. Logowanie jest wykonywane w pakiecie mocno szyfrowanym https. Zabezpieczenie to jest bardzo dobre ale nie uzyskamy go za pomocą samego HTMLa. Wiadomo że HTML się rozwija i coraz nowsze jego wersje są coraz lepsze. Język ten jest dużo mniej skomplikowany niż PHP. PHP powstał na takich jeżykach jak C więc jego konstrukcją jest zupełnie inna pozwala na tworzenie skomplikowanych skryptów. Wiadomo oczywiście bo PHP jest właśnie językiem skryptowym. To właśnie w niem tworzy się CMSy czyli panele które dają zarządzać zawartości. Dzięki temu strona może zarządzać osoba nie znająca kompletnie języka programowania. Właśnie PHP jest już językiem programowania. Daje bardzo duże możliwości. Często jest łączony z językiem HTML. Właśnie wtedy otrzymuje się bardzo ciekawe połączenie. Strona nie tylko musi dobrze wyglądać ale musi być dobrze napisana aby szybko chodziła i nie miała błędów.

CMS – dlaczego warto ?

CMS skrótem od Content Management SYstem, czyli systemu zarządzania treścią. Jest to rodzaj silnika, które funkcjonuje na stronie internetowej, umożliwiając właścicielom witryn do zarządzania zawartością znajdującą się na ich stronach. Treść może być w formie tekstów, zdjęć, muzyki i dokumentów. Jeśli chcesz, aby Twoje strony były niezawodne, elastyczne i przyjazne dla użytkownika, to rozwoju CMS może byc dla Ciebie bardzo przydatny.

Kiedykolwiek byś nie chciał dodać jakichś nowych artykułów, zamieścić uaktualnienia czy usunąć daną treść, nie musisz się już męczyć z bardzo ciężkim skryptowaniem/programowaniem stron czy wynajmować firmę projektującą strony, aby zrobili to za Ciebie. CMS pozwala w bardzo przystępny i banalny sposób dbać o wszelkie aspekty dotyczące Twojej strony internetowej. CMS pozwala Ci na posiadanie pełnej kontroli nad Twoją stroną internetową, pomaga zarządzać jej streścią, dodawać nowe ciekawe elementy, takie jak fora internetowe, blogi, galerie zdjęć czy systemy RSS, dzięki którym można ciągle utrzymywać kontakt z naszym klientem informując o wszelkich nowościach oraz zachęcić go częstszego zamawiania i korzystania z Twoich produktów. System komentarzy pozwoli Twoim klientom na wypowiedzenie się na temat jakości towaru, profesjonalizmu obsługi, czasu oczekiwania na realizację zamówienia i innych. Dzięki temu Twoi potencjalni klienci będą bardziej pozytywnie nastawieni do Twoich towarów i już na starcie będą mogli poznać opinię innych Twoich klientów. W ten sposób oszczędzasz swój czas, ponieważ CMSy pomagają skupić się na tworzeniu unikalnych treści bez marnowania cennego czasu na dosyć skomplikowane oprogramowania, na którym nie każdy się zna.

Wynajmując firmę projektującą Ci stronę w CMS, po prostu daj jej informacje, jakiego rodzaju treści chcesz zamieszczać, jaki chcesz mieć dostęp w celu aktualizacji czy dodawania informacji, zdjęć do galerii czy moderowania forum, jakie opcje będą dostępne dla odwiedzających.
CMS pozwoli Ci na olbrzymie oszczędności związane z prowadzeniem strony, oszczędność czasu, szybkie i bezproblemowe dodawanie nowych informacji. Chcesz wypromować swoją firmę? Skorzystaj z CMS już dziś!Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.