joomla

CMS – system zarządzania treścią.

W dobie rozwoju internetu możemy zauważyć, że kodowanie stron ulega coraz szybszemu procesowi wymiany. Coraz częściej, nawet mniej doświadczeni użytkownicy, rezygnują z języka html na rzecz CMS – systemu zarządzania treścią.

Złośliwi stwierdzą, że rozwiązanie to jest niczym innym jak lenistwem. Czy rzeczywiście tak jest? Systemy zarządzania treścią CMS wprowadzają nas w nowy system pracy naszej witryny. Po kilku chwilach, od instalacji na naszym serwerze wirtualnym, możemy śmiało zaczynać tworzenie swojego nowego dzieła. Pozostaje nam już tylko zainstalować odpowiednie moduły czy komponenty, odpowiedni wygląd strony i możemy zacząć naszą działalność. Ciekawe ile czasu zajęłoby stworzenie takiej samej witryny, przynajmniej graficznie, w języku html? Ale systemy zarządzania treścią CMS to nie tylko oszczędność czasu. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z nich, dla wygody jaka jest im oferowana. Dodanie kolejnego artykułu to dosłownie chwila. Nie mamy też jakichkolwiek problemów odpowiednim rozmieszczeniem modułów witryny. Czy chcesz, aby pokaz zdjęć z galerii znajdował się z prawej strony pod oknem subskrypcji? Nie ma problemu. Co można zamieścić prócz artykułów? Może to zabrzmieć niewiarygodnie ale można opublikować dosłownie wszystko, zaczynając na zdjęciach i grafikach, a kończąc na filmach z możliwością ich komentowania. Możemy dołączyć forum i dzięki niemu stworzyć małą społeczność oraz udzielać za jego pomocą fachowych porad. A może sklep internetowy dla naszego CMS? Oczywiście znajdziemy rozwiązanie i z takiej sytuacji.

Systemy zarządzania treścią znajdują coraz większą rzeszę zwolenników, a szczególnie wśród firm, dla których ważna jest szybka obsługa witryny internetowej. Praca z takim systemem to nie tylko oszczędność czasu ale przede wszystkim pieniędzy, które można wykorzystać na inne inwestycje. Który z systemów wybrać? Na pewno każdemu z nas uda się wybrać coś dla siebie i dostosować go do własnych preferencji.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Październik 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.