muzyka

Odtwarzacze muzyki

Podstawowymi programami w komputerze są programy do obsługi plików dźwiękowych i video. W Windowsie oryginalnie jest to Windows Media Player, aczkolwiek nie popisuje się on różnorodnością otwieranych plików. Jakie odtwarzacze muzyczne wybrać? Oczywiście zależy od wielu aspektów. Jeśli ma być to przejrzysty odtwarzacz, bez większych bajerów, nigdy nie szwankujący to polecam Foobara. Przejrzysty, łatwy w obsłudze, bezproblemowy. Można tworzyć nieograniczone listy odtwarzania.

Bardzo popularnym odtwarzaczem muzycznym jest również Winamp. On niestety czasami ulega awariom, jednak Winamp proponuje naprawdę piękne wizualizacje do odtwarzania muzyki. Ogólnie nie ma nic skomplikowanego w takich odtwarzaczach. Odtwarzacze video bez problemu odtworzą pliki muzyczne, nawet niektóre muzyczne programy otworzą pliki mp4. Głównie istnieją odtwarzacze niemal uniwersalne- i do muzyki i filmów. Odtwarzacze video- ich wybór jest tez bardzo duży. Najpopularniejszym są chyba AllPlayer i KMPlayer, chociaż na przykład Media Classic Player ma wielu zwolenników pod tym względem, że odtwarza mnóstwo formatów, jest nie do pobicia. Ważny jest dobór dobrze działających i nie awaryjnych odtwarzaczy muzycznych jak i odtwarzaczy filmów. Każdy lubi słyszeć czystą i głośną muzykę i zrobić sobie mnóstwo list odtwarzania. W odtwarzaczach video, ludzie natomiast cenią szybka i łatwą obsługę, wielofunkcyjność, brak zakłóceń i pauz podczas odtwarzania i tym podobne. Jeżeli ktoś nie może się zdecydować na dany program, niech po prostu przeczyta opinie na internecie lub sam przetestuje kilka odtwarzaczy i wybierze najlepszy dla siebie i z wyglądu i ze sposobu działania. Jak wiadomo ludzie mają różne wymagania i każdy inny gust.

Jedni polecają taki program, a inni mówią, że jest on jednym z najgorszych. Ciężko więc ocenić czy dany odtwarzacz jest dobry. Dla mnie najlepsze to muzyczny Foobar i filmowy Media Classic Player. Mimo ubogiej grafiki, programy odtwarzają wiele formatów, są niemal bezproblemowe i sprawnie działają.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Październik 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.