style

Szablony CMS

Razem z rozwojem systemów zarządzania treścią jakim są CMSy, możemy zauważyć coraz więcej portali oferujących dla nich darmowe szablony. Z szablonu może skorzystać dosłownie każdy. Wystarczy go ściągnąć, a następnie zainstalować w panelu administracyjnym.

CMSy zaraz po zainstalowaniu oferują nam w sumie nie wiele. To samo dotyczy dołączonych do niego szablonów. Liczba ich jest skąpa, dlatego też zaraz po instalacji zaczynamy rozglądać za nowych wyglądem naszej witryny. Bez jakiegokolwiek problemu znajdziemy wiele portali krajowych czy też zagranicznych, z których za darmo możemy pobrać szablon. Część z nich celowo udostępniania je za darmo, a przy okazji kusi nas do skorzystania z oferty komercyjnej. W takich sytuacjach możemy zauważyć wyraźny kontrast w jakości wykonania poszczególnych elementów witryny, jak również samej pomysłowości autora. Niektóre witryny wymagają darmowej rejestracji. Warto się czasem nad tym poważnie zastanowić, jeśli nie chcemy aby nasza skrzynka pocztowa została zasypana tak powszechnym obecnie spamem. Na szczęście nie wszystkie portale popierają tego typu politykę i część z nich wykorzystuje mailing w należyty sposób. Jeśli chcemy korzystać z darmowego szablonu, musimy pamiętać, że rozwiązanie to ma jedną ogromną wadę. Nie mamy pewności ile osób skorzystało z tego samego wyglądu strony i ile jeszcze skorzysta. W ten właśnie sposób nasza strona traci na swojej niepowtarzalności. Jedynym rozwiązaniem są małe zmiany kosmetyczne w ściągniętym szablonie.

Jeśli chodzi o CMSy, to tak jak w przypadku innych witryn, musimy zadbać również o ich wygląd. Niepowtarzalność szablonu w wielu przypadkach może być niemożliwa, ze względu na niski budżet czy też brak dostatecznej wiedzy. Czasem ta niepowtarzalność jest również nie wymagana, a wszystko to za sprawą przeznaczenia strony czy tez preferencji użytkownika. Warto się zastanowić nad wyglądem i zastosowania naszej witryny przed rozpoczęciem pracy z systemem zarządzania treścią.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Październik 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.