system blogowy

CMS blogowy

Systemy zarządzania treścią są idealnym podłożem pod rozbudowany serwis internetowy. Dzisiejsze CMSy napotykają na swojej drodze coraz bardziej widoczną konkurencję w postaci platform blogowych.

Platformy blogowe coraz częściej wykorzystywane są do tworzenia nie tylko małych portali. Coraz częściej korzystają z nich fotografowie czy graficy, tworząc internetowe portfolia lub internetowe wizytówki. Platformy blogowe zaczynają nam również oferować podobne komponenty i moduły do tych, które na co dzień wykorzystują CMSy. Czy platformy blogowe są w stanie zagrozić pozycji systemów zarządzania treścią? Szczerze mówiąc wątpię. Dlaczego? Pierwszym i chyba najbardziej odstraszającym klientów elementem jest sama kategoria czyli platforma blogowa. Wielu osobom kojarzy się ona z mało wyrafinowaną stroną, której treść nie prezentuje wysokiego poziomu. Wszystko to za sprawą wielu portali blogowych, których użytkownicy często ukazywali blog właśnie z takiej perspektywy. Setki kolorowych obrazków czy też mało ambitnych zdjęć z czasem zaczęły odpychać od kolejnych portali. Kolejną rzeczą jest przejrzystość interfejsu. Administracja systemem zarządzania treścią jest o wiele łatwiejsze dzięki jego przejrzystości. Natomiast platformy blogowe nastawione są szybkie wprowadzenie i publikację wpisu, przy jednoczesnym wykonaniu jak najmniejszej ilości czynności. Ostatnim elementem są wspomniane wcześniej komponenty i moduły witryn. Mimo że wiele z nich ma podobne cechy i zastosowanie, nie możemy zapominać, że są one przystosowane do działania bloga. Z tego powodu to właśnie CMSy posiadają więcej wyrafinowanych dodatków, z których każdy na pewno będzie zadowolony.

Platformy blogowe, mimo coraz większych możliwości, nie są w stanie zagrozić pozycji systemów zarządzania treścią. To właśnie CMSy zostały specjalnie stworzone do tego, aby nasza witryna była jak najbardziej przejrzysta, a ilość opublikowanej treści nie powodowała nagłych zawrotów głowy u każdego z czytelników.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Październik 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.