system zarządzania treścią

Grafika CMS

Wygląd naszej witryny internetowej jest również naszą wizytówką. Często to właśnie pierwsze wrażenie powoduje, że budzi się w nas zainteresowanie ofertą. Jak zadbać o dobry wygląd naszego systemu zarządzania treścią CMS?

Możliwości mamy kilka, a wybór jednej z nich, zależny jest od funduszy jakie chcemy na ten cel przeznaczyć. Pierwszym i darmowym sposobem jest skorzystanie z gotowych szablonów ogólnodostępnych w internecie. Rozwiązanie pozornie idealnie ze względu na brak kosztów. Co otrzymujemy w zamian? Szablon witryny, z którego zapewne korzysta już jakaś grupa osób. Wyobraź sobie sytuację, że chcesz stworzyć witrynę firmową. Jakbyś się czuł, gdybyś zobaczył taki sam szablon wykorzystany do budowy prywatnej witryny? Czy klienci odbierali by Twoją firmę jako profesjonalistę? Oczywiście, że nie. Jest to jednak idealne rozwiązanie dla prywatnych witryn, budowanych jak najmniejszym nakładem finansowym. Drugim rozwiązaniem są programy do tworzenia szablonów graficznych systemów zarządzania treścią CMS. W tym przypadku nasze horyzonty są już znacznie szersze. Niestety część z darmowych szablonów jest tworzona dzięki takiemu oprogramowaniu, co nie zapewni nam również całkowitej niepowtarzalności witryny. Ostatnim i najbardziej kosztownym rozwiązaniem jest indywidualne zamówienie szablonu graficznego. Zapewni on nie tylko unikalność witryny ale również będziemy mieli większy wpływ na jego powstawanie. Doświadczeni graficy będą chcieli jak najlepiej spełnić nasze wymagania, aby zyskać kolejnego zadowolonego klienta. Kto z nas nie chciałby zaskoczyć konkurencji nową i ewidentnie unikalną witryną? Myślę, że każdy.

Witryna internetowa jest wizytówką naszej firmy czy też naszej działalności. System zarządzania treścią CMS, którym się posługujemy, również musi się wyróżniać spośród milionów witryn internetowych. Często to właśnie jego wygląd graficzny decyduje o tym czy zapoznamy się z ofertą firmy czy zawartością witryny, na czym tak bardzo oczywiście nam zależy.

CMS – system zarządzania treścią.

W dobie rozwoju internetu możemy zauważyć, że kodowanie stron ulega coraz szybszemu procesowi wymiany. Coraz częściej, nawet mniej doświadczeni użytkownicy, rezygnują z języka html na rzecz CMS – systemu zarządzania treścią.

Złośliwi stwierdzą, że rozwiązanie to jest niczym innym jak lenistwem. Czy rzeczywiście tak jest? Systemy zarządzania treścią CMS wprowadzają nas w nowy system pracy naszej witryny. Po kilku chwilach, od instalacji na naszym serwerze wirtualnym, możemy śmiało zaczynać tworzenie swojego nowego dzieła. Pozostaje nam już tylko zainstalować odpowiednie moduły czy komponenty, odpowiedni wygląd strony i możemy zacząć naszą działalność. Ciekawe ile czasu zajęłoby stworzenie takiej samej witryny, przynajmniej graficznie, w języku html? Ale systemy zarządzania treścią CMS to nie tylko oszczędność czasu. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z nich, dla wygody jaka jest im oferowana. Dodanie kolejnego artykułu to dosłownie chwila. Nie mamy też jakichkolwiek problemów odpowiednim rozmieszczeniem modułów witryny. Czy chcesz, aby pokaz zdjęć z galerii znajdował się z prawej strony pod oknem subskrypcji? Nie ma problemu. Co można zamieścić prócz artykułów? Może to zabrzmieć niewiarygodnie ale można opublikować dosłownie wszystko, zaczynając na zdjęciach i grafikach, a kończąc na filmach z możliwością ich komentowania. Możemy dołączyć forum i dzięki niemu stworzyć małą społeczność oraz udzielać za jego pomocą fachowych porad. A może sklep internetowy dla naszego CMS? Oczywiście znajdziemy rozwiązanie i z takiej sytuacji.

Systemy zarządzania treścią znajdują coraz większą rzeszę zwolenników, a szczególnie wśród firm, dla których ważna jest szybka obsługa witryny internetowej. Praca z takim systemem to nie tylko oszczędność czasu ale przede wszystkim pieniędzy, które można wykorzystać na inne inwestycje. Który z systemów wybrać? Na pewno każdemu z nas uda się wybrać coś dla siebie i dostosować go do własnych preferencji.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.