treść

CMS blogowy

Systemy zarządzania treścią są idealnym podłożem pod rozbudowany serwis internetowy. Dzisiejsze CMSy napotykają na swojej drodze coraz bardziej widoczną konkurencję w postaci platform blogowych.

Platformy blogowe coraz częściej wykorzystywane są do tworzenia nie tylko małych portali. Coraz częściej korzystają z nich fotografowie czy graficy, tworząc internetowe portfolia lub internetowe wizytówki. Platformy blogowe zaczynają nam również oferować podobne komponenty i moduły do tych, które na co dzień wykorzystują CMSy. Czy platformy blogowe są w stanie zagrozić pozycji systemów zarządzania treścią? Szczerze mówiąc wątpię. Dlaczego? Pierwszym i chyba najbardziej odstraszającym klientów elementem jest sama kategoria czyli platforma blogowa. Wielu osobom kojarzy się ona z mało wyrafinowaną stroną, której treść nie prezentuje wysokiego poziomu. Wszystko to za sprawą wielu portali blogowych, których użytkownicy często ukazywali blog właśnie z takiej perspektywy. Setki kolorowych obrazków czy też mało ambitnych zdjęć z czasem zaczęły odpychać od kolejnych portali. Kolejną rzeczą jest przejrzystość interfejsu. Administracja systemem zarządzania treścią jest o wiele łatwiejsze dzięki jego przejrzystości. Natomiast platformy blogowe nastawione są szybkie wprowadzenie i publikację wpisu, przy jednoczesnym wykonaniu jak najmniejszej ilości czynności. Ostatnim elementem są wspomniane wcześniej komponenty i moduły witryn. Mimo że wiele z nich ma podobne cechy i zastosowanie, nie możemy zapominać, że są one przystosowane do działania bloga. Z tego powodu to właśnie CMSy posiadają więcej wyrafinowanych dodatków, z których każdy na pewno będzie zadowolony.

Platformy blogowe, mimo coraz większych możliwości, nie są w stanie zagrozić pozycji systemów zarządzania treścią. To właśnie CMSy zostały specjalnie stworzone do tego, aby nasza witryna była jak najbardziej przejrzysta, a ilość opublikowanej treści nie powodowała nagłych zawrotów głowy u każdego z czytelników.

System zarządzania treścią

Będąc właścielem małego sklepu, nie mamy zbyt dużych środków na promocję naszego biznesu. Jednak nowi, dodatkowi klienci by się nam przydali, co jest oczywiste – im więcej klientów, tym większy obrót, a co za tym idzie – nasze zyski. Jednak co zrobić, aby tanio wypromować nasz biznes?
Rozwiązaniem jest CMS – Content Managment System. Jest to zbiór aplikacji, które pozwalają nam na prowadzenie swojej własnej strony internetowej w bardzo łatwy i przystępny sposób, nawet dla osób nie mających profesjonalnej wiedzy o tworzeniu stron czy pisaniu skryptów, dzięki czemu nie musimy już korzystać z bardzo drogich firm reklamowych czy projektujących strony internetowe.
Bardzo banalna obsługa modułów CMSów, pozwala na szybkie i sprawne dodawanie artykułów do szablonu naszej strony i błyskawiczne jej generowanie i zamieszczanie w internecie.
Postęp techniczny jaki nastąpił w ostatnich latach, rozbudował możliwości technologii CMS o wiele bardzo ciekawych narzędzi. Przykładowo prowadząc sklep odzieżowy możemy na stronie zamieścić bardzo ciekawie wykonane galerie zdjęć naszego towaru, co pozwoli zachęcić klientów do odwiedzenia nas. Firmy przemysłowe mogą korzystać z blogów, na których będą informować swoich klientów (lub tych przyszłych) na temat postępów w swoich działaniach czy też rozwoju. Wypożyczalnie płyt DVD i (czasami jeszcze rónież występujących) VHS, mogą prowadzić dzięki swojej stronie wypożyczalnie i system rezerwacji online, a do tego dodatkowe moduły systemu CMS, pozwolą na dodawanie trailerów filmów będących w ofercie, w celu zaciekawienia klienta. Biuletyny (również zwane newsletterami) są niezwykle pomocną funkcją, zwłaszcza jeśli mamy dużo użytkowników lub chcemy rozszerzyć swoją bazę. Wielu użytkowników wciąż nie używa czytnika RSS (który również możemy umieścić na naszej stronie), a niektóre z nich bardziej preferują powiadomienia w formie maila w swojej skrzynce odbiorczej o wszystkich nowościach zawartych na stronie. Dzięki temu dodatkowi możesz zarządzać subskrypcjami, tworzyć ich szablony, komponować biuletyn w edytorze WYSIWYG czy też zarządzać archiwum.
Jak widać CMSy są bardzo przydatną technologią, dzięki której tanim kosztem możemy sprawić, ze nasza firma będzie jedną z bardziej znanych z naszym mieście.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Październik 2017
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

O stronie

  Strona w swojej pierwszej odsłonie (2004 rok) poruszała tematykę programów komputerowych. Był to darmowy CMS strony internetowej. Zresztą bardzo popularny wśród internautów, do dzisiaj używa go wiele stron, nawet miejskich. Jednak w roku 2008 zakończono rozwijanie programu Kuba, stąd nie miało sensu tworzenie dalej portalu o nim. Dobrą wiadomością jest to, że jest rozwijany nowy CMS - Kula przez ludzi, następca popularnego Kuby, . Po wymienieniu powodów rezygnacji z prowadzenia portalu o Kubie przejdę do opisu obecnej formy strony. Przyjmie ona postać bloga, na którym będę opisywał wady/zalety/opinie o CMS'ach, skryptach, bukmacherzy programach oraz wszystkim innym co jest związane z komputerem i internetem. Zachęcam do lektury i komentowania wpisów! - Qba.